• Godziny otwarcia: 8:00-16:00
  • info@akademia-przedsiebiorcy.pl

Salon z oświetleniem w stylu Hamptons

Bez kategorii sty 14, 2024
Styl hamptons

Pochodzący z Long Island, styl Hamptons łączy w sobie elegancję i skromność.  Tę połączenie uzyskamy dzięki klasycznym meblom o ponadczasowych formach i skromnym dodatkom o różnych wzorach.

W jakich kolorach urządzić salon?

W stylu Hamptons preferowane są delikatne kolory. Więc do dyspozycji mamy biel, beż i szarość, które możemy połączyć z błękitem i turkusem. Dwa ostatnie kolory zaczerpnięte z morskich krajobrazów i ich główną funkcją jest zabarwienie aranżacji. Co więcej, przypominają nam o morzu i tworzą lekki wakacyjny klimat w mieszkaniu.

Jako dodatek do stylu Hamptons, we wnętrzach często stosuje się pastelowy róż, zadaniem którego jest delikatne przełamanie bieli i błękitu.

Co dotyczy wzorów w aranżacjach, w Hamptons  pełnią one wyjątkową rolę. Wnętrze staje się bardziej wyraziste i konkretne. W naszym salonie stosujemy pasy, kraty, zygzaki, jodełkę, wzory geometryczne oraz motywy roślinne.  Ornamenty mogą znaleźć się na poduszkach, zasłonach, dywanach i wielu innych  dodatkach w różnych formach i kształtach. Współgrając kolorystycznie, uczynią pokój komfortowym i przytulnym.

Jakie meble wybrać do salonu?

Meble w stylu Hampton są połączeniem nowoczesnej klasyki i rustykalnym akcentem. Czasami prześwituje angielski styl wiktoriański i elementy współczesnych dekoracji wnętrz.

Do salonu w stylu Hamptons będą pasować meble w ciemnych odcieniach drewna. Możemy także postawić na bielone drewno i rozjaśnić wnętrze. Do niektórych aranżacji zastosujmy wiklinę w formie pojedynczych dodatków – stolik czy krzesło. Używana często na zewnątrz – na tarasie czy w ogrodzie, idealnie wkomponuje się w eklektyczną różnorodność.

Kanapy w stylu Hamptons mają być duże i miękkie. Elegancka sofa musi być wytrzymała i mieścić co najmniej trzy osoby. Czytając lekturę lub oglądając telewizję z całą rodziną nie możemy odczuwać dyskomfortu. Kanapa musi służyć do odpoczynku i relaksu, a nie siedzenia na ciasno. Co do koloru tkaniny, wybierzmy pikowaną w białych lub kremowych odcieniach. Nie zapomnijmy o dużej ilości ozdobnych poduszek, które wprowadzą nutkę komfortu.

Obok długiej kanapy znajdziemy miejsce dla pikowanego fotela lub pufy. Chcemy być oryginalni?  Zamieńmy je na drewniany fotel bujany lub elegancki szezlong.  Styl Hamptons ma w sobie odrobine eklektyzmu i pozwala na nieordynarne połączenia.

Jako stolik kawowy może służyć elegancka skrzynia czy kufer, będący nawiązaniem do dalekich podróży. Albo klasycznie – drewniany minimalistyczny albo wykonany ze szkła i metalu stół.

Wnętrze w stylu Hamptons musi być pełne luksusu. Starannie dobrane meble będą wyróżniać naszą aranżację wysoką jakością i dobrym wykonaniem.

Dodatki w stylu Hamptons

Wnętrza Hamptons bardzo spokojne, przytulne i wyciszające.  Niepowtarzalny wakacyjny klimat czynią skrupulatnie wybrane akcesoria. Nie oszczędzajmy na detalach i poświęćmy wystarczająco dużo czasu na odpowiednio dobrane szczegóły. W salonie spędzamy dużo czasu, więc każdy niedbale wybrany dodatek będzie zakłócał ogólny spokój i równowagę.

Jakie dodatki będą nam pasować?

  • Na oknach możemy powiesić długie i lekkie zasłony w eleganckim wydaniu.
  • W salonie nie obejdzie się bez kwiatów, do których dobierzemy ozdobne wazony.
  • Wakacyjną atmosferę podkreślą dywany sizalowe lub wełniane z biało-błękitnymi pasami.
  • Na stolikach, komodach i ścianach nie może zabraknąć złota i srebra. Wśród dodatków znajdziemy eleganckie świeczniki, tacki, wazony i dużo innych bogatych detali. W zależności od preferencji, możemy delikatnie ocieplić wnętrze lub nadać mu chłodnych akcentów.
  • Nie zapomnijmy o ceramice, białej i granatowej, która musi znaleźć się w każdym eleganckim wnętrzu.
  • Ozdobić wnętrze pomogą naturalne dodatki przywiezione z nadmorskich podróży – muszli, rozgwiazdy, piasek w szklanych wazonach. Możemy wykorzystać linę marynarską albo kawałek drewna znalezionego na plaży.
  • Wnętrza naszego salonu muszą mieć dużo światła. Należy zadbać o piękne rustykalne lampy wiszące i klasyczne lampy stołowe z jasnymi, dużymi abażurami.

Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

Doświetlamy miejsce do czytania. Do aranżacji Hamptons będzie pasowała elegancka szklana lampa Oxford. Bardzo efektowna i awangardowa, wprowadzi do wnętrza powiew świeżości i delikatności. Przezroczysta szklana podstawa i klasyczny matowy abażur będą tworzyć harmonijną konstrukcję, która idealnie dopasuje do całości.

Oświetlenie ogólne.

Z kolej, na naszym suficie znajdzie się elegancki żyrandol Essen. Minimalistyczny, bez nadmiernej ilości ozdób i kryształów, został stworzony dla wnętrz nowoczesnych i przemyślanych. Duża średnica i 8 ramion sprawiają imponujące wrażenie. Gustowna i delikatna lampa  ma 8 żarówek, dzięki czemu daje dużo światła i będzie pasowała do dużych salonów z wysokim sufitem. Główną ozdobą lampy są delikatne wzmocnienia ze stali nad ramionami, wyglądające dość lekko, tak gdyby spływały od góry.

Alternatywą w oświetleniu ogólnym będzie błyszcząca srebrna lampa Hamilton. Nowoczesna, błyszcząca lampa będzie współgrała ze srebrnymi elementami wnętrza i eklektyzmem stylu. Swoją formą przyciąga uwagę, a ze względu na rozmiar możemy powiesić ją w grupie kilku szeregowych lamp.  Sprawdzi się to przy dosyć dużym stole czy podłużnej sofie.

Polecamy również

  • Żyrandole do salonu
  • Lampa sufitowa Simple
  • Lampa wisząca Frame
  • Klasyczny plafon Astoria
  • Lampa stołowa Agnes
  • Lampa wisząca Nixon
  • Lampa stołowa Henrietta

Przez Akademia